Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Kloramfenikol

Kloramfenikol
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Kloramfenikol hakkında temel bilgiler

Adı: Kloramfenikol

CAS: 56-75-7

Formül: C11H12C12N205

Moleküler ağırlık: 323.13

Görünüş: Beyaz veya beyaz renkli

Saflık: 99% MIN

Yapısal formül

Chloroamphenicol.gif

Kloramfenikol tanıtımı

Kloramfenikol, peptidiltransferaz basamağında 50S ribozomal alt biriminde translasyonu inhibe eden geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Genellikle bakteristatiktir ve çok çeşitli gram pozitif ve gram negatif organizmalara karşı etkilidir. Kloramfenikol, anti-retettsiyal aktivite sergiler ve ayrıca psittakozis-lenfogranüloma grubunun klamidyalarına karşı da aktiftir. Toprak bakteri kültürlerinden elde edilen Streptomyces venuzuelae ay salyangozu, Lunatia heros'tan izole edilir ve sentetik olarak üretilir. Bakteriyel CAT geninin seçimi için kullanışlıdır.


Kloramfenikolün Faydaları

Kloramfenikol, çoğu anaerobik organizma dahil olmak üzere çok çeşitli Gram pozitif ve Gram negatif bakterilere karşı etkilidir. Direnç ve güvenlik endişeleri nedeniyle, gelişmiş ülkelerde herhangi bir endikasyon için artık birinci basamak bir ajan değildir, ancak bazen göz enfeksiyonları için topikal olarak kullanılır; Bununla birlikte, yeni ilaçlara bakteri direncini ilerletme konusundaki küresel sorun, kullanımına olan ilginin artmasına neden olmuştur. Düşük gelirli ülkelerde, kloramfenikol halen yaygın bir şekilde kullanılmaktadır, çünkü oldukça ucuzdur ve hali hazırda temin edilebilirdir.

Kloramfenikol tedavisi ile bağlantılı en ciddi yan etki, iki farklı formda ortaya çıkabilen kemik iliği toksisitesidir: ilacın doğrudan toksik etkisi olan ve genellikle geri dönüşümlü olan kemik iliği baskılanması ve idiyokratik (nadir) bir plastik anemi , öngörülemeyen ve doz ile ilgisi olmayan) ve genellikle ölümcül.


Nakliye ve paket

Chloramphenicol

şirket

Chloramphenicol Supplier

ChloramphenicolManufacturer


Xi'an Fengzu Biyolojik Technology co, ltd bir profesyonel çin en kaliteli kloramfenikol, usp kloramfenikol, ep kloramfenik üreticileri, en iyi, fiyat, organik,% 100 saf, doğa ve GMP fabrika en iyi kalite kloramfenik ihtiyacı için , usp kloramfenikol, ep kloramfenikol, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin. Ve toptan toplu ve yüksek miktarda en kaliteli kloramfenikol, usp kloramfenikol, bizden ep kloramfenikol hoş geldiniz.


Sorgulama