Banner
Ana sayfa > Ürünler >> monomer

Şikimik Asit

Şikimik Asit
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Temel Şikimik Asit Bilgisi

Ürün Adı: Shikimic Asit

Botanik Kaynak: Illicium verum Hook.f.

CAS No .: 138-59-0

Moleküler Formül: C7H10O5

Moleküler ağırlık: 174.15

Özellikleri: 98%

Test Yöntemi: HPLC

Görünüm: beyaz toz

Yapısal formül:

Shikimic acid.gif


Şikimik Asidin Kısa Tanıtımı

Shikimic asit, çeşitli bitkilerde doğal olarak bulunan, beyaz bir kristal olmayan nonitrojenik asit bileşiğidir. Aynı moleküldeki iki tür fonksiyonel gruba, üç hidroksil gruba ve optik olarak aktif olan bir karboksilik asit grubuna sahiptir. Çeşitli türde esterler ve tuzlar üretebilirler. Şikimik asit, halkada farklı pozisyonlarda en az üç hidroksi grubu içeren bir polihidroksile sikloalkan olan bir siklitoldür.

Siklitolün en önemli özelliği, canlı metabolizmasında aromatik bileşiklerin biyosentezinde anahtar ara maddeler olan kiral izomerler olmasıdır. Şikimik asit, fosfoenolpirvik asitten tirosine kadar biyokimyasal yolda önemli bir ara maddedir.


Shikimic Acid'in Yararları

1. Arakidonik asit tarafından etkilenen shikimic asit.

2. Şikimik asit, antienflamatuar, analjezik olarak işlev görür.

3. Şikimik asit, anti-kanser ve anti-virüsün ilaç ara maddeleridir.

4. Şikimik asit ayrıca kuş gribiyle mücadelede temel hammaddedir.

5.Sikimik asit, kan trombositlerinin konsantrasyonunu engelleyebilir, arteriyel, venöz tromboz ve serebral trombozu inhibe edebilir.


Shiimik Asit Uygulamaları

1. Kimyasal bir hammadde olarak, Shikimic Acid diğer kimyasal maddelere veya kimyasal maddelere dönüşmek için kullanılır.

2. Antibakteriyel anti-tümör ilaçları olarak.

3. Kardiyovasküler sistemin rolü.


Paket teslimatı

Shikimic Acid

Şirket imajı

Xi'an Fengzu Biyolojik Technology co, ltd profesyonel çin toplu kaynağı shikimic asit tozu, en iyi fiyat shikimic asit faydaları üreticilerinden biridir, sizin için en iyi, fiyat, organik,% 100 saf, doğa ve GMP fabrika toplu tedarik shikimic asit tozu, en iyi fiyat shikimic asit faydaları, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin. Ve toptan toplu ve yüksek miktar toplu tedarik shikimic asit tozu hoşgeldiniz, bizden en iyi fiyat shikimic asit faydaları.


Sorgulama