Banner
Ana sayfa > Ürünler >> Bitki özü

inulin

inulin
FZBIOTECH Ürün Listesi
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

İnulin Tozunun Temel Bilgisi

Diğer Adı: inulin tozu, Synanthrin tozu

Saflık: 90%, 95%

Görünüm: beyaz ince toz

Moleküler ağırlık: 285.303

Mlecular Formülü: C17H11N5

Üretici: FZBIOTECH

CAS: 9005-80-5

EINECS: 232-684-3

Yapısal formül:

Synanthrin.jpg

İnülin Tozunun Tanıtımı

İnülin en sık güneşlenme ve hindiba köklerinden elde edilir. Bir kaç glikoz ünitesi ile temel olarak uzun fruktoz zincirleri olan bir grup polisakkarittir. İnülin, insanlarda fizyolojik ve biyokimyasal süreçleri etkileyebileceğinden, daha iyi sağlık ve birçok hastalık riskinde azalma ile sonuçlanabileceği için fonksiyonel bir besin maddesi olarak kabul edilir. Çözünebilir lif genellikle lif, yığın ve tatlı bir tat eklemek için işlenmiş gıdalara dahil edilir. İnülin ayrıca oligofruktoz ve fruktoz şuruplarının hazırlanmasında da kullanılabilir.


İnülin Tozunun Faydaları:

1.inulin, kan şekeri düşen, kan şekeri düşme işlevi vardır.

2.Inulin, Ca2 +, Mg2 +, Zn2 +, Fe2 +, Cu2 gibi mineral emilimini büyük ölçüde destekleyebilir.

3. Bağırsakların ve midenin sporlarını düzenler, yağ metabolizmasını iyileştirir ve kilo kaybeder.

4. İnülin tozu cildi beyazlatmak için çok iyi bir etkiye sahiptir ve cildin parlaklık ile pürüzsüz ve hassas olmasını sağlar.

5. bağırsak peristalsis güçlendirmek ve etkili kabızlık önlemek ve tedavi etmek için özel bir etkiye sahiptir


İnülin Tozu Uygulaması

1. destek bağırsak sağlığı (kabızlık)

İnülin, bağırsaktaki yararlı bakterileri uyararak gastrointestinal sistem sağlığını geliştirmek için bir prebiyotik işlevi gören çözünebilir bir elyaftır. Bazı bağ yapılandırmaları nedeniyle, bu diyet lifi mide asidiniz ve bağırsak enzimlerinizden kurtulur. Suyla karıştırdığı ince bağırsağa gider, mayalanır ve sonra kalın bağırsağın yaşamı destekleyen prebiyotik bakterileri için yiyecek haline gelir. Bu bakteri bifidobacterium ve lactobacilli gibi şeyleri içerir. Bu gibi bakterileri beslediğinizde, E. coli ve Clostridium difficile ve Candida gibi mantar gibi istenmeyen bakterileri dışarıda tutarlar.

2. Besin emilimini arttırın (kalsiyum ve magnezyum)

Vücudunuz, yediğiniz gıdalardan besinleri daha iyi çekebilir çünkü inulin sindirimi yavaşlatır. Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa'da yapılan çalışmalara göre, inülin kalsiyum emilimini yüzde 20, magnezyum emilimini yüzde 12'ye kadar artırabilir.

3.Kontrol Şeker

İnülin, karbonhidratların sindirimi dahil, sindirimi yavaşlatır. Bu, yemekten sonra şekerin yavaşça salınmasına izin vererek kan şekeri seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur.

Nakliye ve depolama

inulin

Şirket imajı


Sorgulama