Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Diatrizoat Sodyum

Diatrizoat Sodyum
FZBIOTECH Ürün Listesi
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Diatrizoat Sodyumun Temel Bilgileri
Ürün Adı: Diatrizoat Sodyum
Diğer Adı: Natrii Diatrizoas
Görünüm: beyaz toz
MF: C11H8I3N2Na04
Moleküler ağırlık: 635.9
CAS: 737-31-5
EINECS: 212-004-1
Tedarikçi: FZBIOTECH
Yapısal formül:
Diatrizoate Sodium.png

Diatrizoat Sodyumun Kısa Tanıtımı
Diatrizoat sodyum, X-ışınları testi sırasında kullanılan bir kontrast maddedir. Anjiyografi, ürografi ve radyografi sırasında tanısal bir yardımcı ajan olarak kullanılabilir. Venlerin, idrar sisteminin, gastrointestinal sistemin, dalak ve eklemlerin görselleştirilmesi sırasında ve bilgisayarlı tomografi sırasında (BT taraması) uygulanabilir. Baryumun alerjisi olan hastalar gibi baryumların uygulama için uygun olmadığı durumlarda kullanılır. Diatrizoat sodyumun etki mekanizması, iyot içeren vücut yapısının iyot içermeyen yapılara zıt olarak gösterilmesi ve bu ilgili alanların görselleştirilmesine izin verecek şekilde X ışınlarını engelleyebilmesidir.

Diatrizoat Sodyumun Yan Etkileri
Diğer komplikasyonlara yol açan Sodyum Diatrizoat'ın şiddetli veya geri dönüşü olmayan olumsuz etkileri, Taşikardi, Pankreatit, Bradikardi, Böbrek yetmezliğidir.
Sodyum Diatrizoat, Pulmoner ödem, Kardiyak aritmi, Bronkospazm, Anjiyonörotik ödem, Anafilaktik reaksiyonlar, Hipertansif krizler gibi potansiyel olarak yaşamı tehdit edici etkiler üretir. Sodyum Diatrizoat tedavisinin sonlandırılmasından sorumludur.
Sodyum Diatrizoat tarafından üretilen semptomatik advers reaksiyonlar aşağı yukarı tolere edilebilir ve şiddetli hale gelirlerse semptomatik olarak tedavi edilebilirler, bunlar arasında Zayıflık, Baş dönmesi, Baş Ağrısı, Bulantı, Kusma, Terleme, Kızarma, Solukluk, Tat rahatsızlıkları, Metalik tat, Duygu sıcaklık.


Paket teslimatı

Diatrizoate Sodium


Şirket imajı

Diatrizoate Sodium Supplier

Diatrizoate Sodium Manufacturer

Sorgulama