Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Procaini

Procaini
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Prokain Temel Bilgi
Moleküler Formül: C13H20N2O2
Eş anlamlılar: 2-dietilaminoetil 4-aminobenzoat; novocaine , procaine hydrochloride
GÖRÜNÜM : Kirli Beyaz Kristal toz
Erime Noktası: 61ºC
Moleküler ağırlık: 236.31
Kaynama Noktası: 760 mmHg'de 373.6ºC
Yoğunluk: 1.077g / cm3
Saflık:% 99
CAS: 59-46-1
Yapısal formül:
prokain hcl.png
Prokain Tanıtımı
Novocain ticari ismin her yerde bulunmasından dolayı, bazı bölgelerde prokaine genel olarak novokain olarak adlandırılır. Esas olarak bir sodyum kanalı bloke edici görevi görür. Günümüzde sempatik, antiinflamatuar, perfüzyon arttırıcı ve ruh arttırıcı etkileri nedeniyle bazı ülkelerde terapötik olarak kullanılır.
Procain ilk kez 1905 yılında, amilokainden kısa bir süre sonra sentezlendi. Kimyasal olarak Novocaine ticari ismini veren Latin kimyacı Alfred Einhorn tarafından Latin nov- ("yeni" anlamına gelir) ve -caine, kullanılan alkaloitler için ortak bir sonlandı. anestezik olarak. Cerrah Heinrich Braun tarafından tıbbi kullanıma sokuldu. Amiloain ve prokainin keşfedilmesinden önce, kokain en yaygın kullanılan lokal anestezikti. [Kaynak belirtilmeli] Einhorn yeni keşiflerin amputasyonlar için kullanılmasını diledi, ancak cerrahlar genel anestezi kullanmayı tercih ettiler. Bununla birlikte, diş hekimleri bunu çok yararlı buldu.

Prokainin yan etkileri
Prokain uygulaması, nöronal aktivitenin depresyonuna yol açar. Depresyon, sinir sisteminin aşırı duyarlı hale gelmesine, huzursuzluğa ve sarsıntıya neden olarak küçükten ağır kıvrılmalara yol açmasına neden olur. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, prokain kullanımının beyindeki dopamin ve serotonin düzeylerinin artmasına neden olduğunu göstermiştir. Prokain dozajına bireysel tolerans değişmesi nedeniyle başka sorunlar ortaya çıkabilir. Sinirlilik ve baş dönmesi, aşırı dozda solunum yetmezliğine yol açabilecek merkezi sinir sisteminin uyarılmasından kaynaklanabilir. Prokain ayrıca kalp durmasına yol açan miyokardın zayıflamasına neden olabilir.

Nakliye ve depolama

Procaine


Şirket imajı

Procaine Supplier

Procaine ManufacturerSorgulama