Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Deksmedetomidin Hidroklorür

Deksmedetomidin Hidroklorür
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Temel Deksmedetomidin HCL Tozu Bilgileri

Ürün Adı: Deksmedetomidin HCL

Diğer Adı: Precedex, 5 - [(1S) -1- (2,3-dimetilfenil) etil] -1 H-imidazol hidroklorür

Moleküler Formül: C13H16N2.HCl

İçerik:% 99

MW: 236.74048

Molar kütle: 200.28 g / mol

Qulity standardı: USP

CAS NO .: 145108-58-3

Yapısal formül:

Deksmedetomidin HCL.png

Deksmedetomidin HCL Tozunun Tanıtımı

Deksmedetomidin, yoğun bakım üniteleri ve anestezi uzmanları tarafından kullanılan sakinleştirici bir ilaçtır. Solunum depresyonuna neden olmadan sedasyon sağlama kabiliyetinde nispeten sıra dışıdır. Klonidin gibi, beynin belli bölgelerinde a2-adrenerjik reseptörlerin bir agonistidir. Veteriner hekimlikte kullanılan medetomidinin S-enantiyomeridir. Deksmedetomidin hidroklorür ayrıca veteriner hekimlikte köpeklerde ve kedilerde kullanım için kullanılır. İlaç Orion Pharma tarafından geliştirilmiştir.


Deksmedetomidin HCL Tozu Kullanımları

Yoğun bakım ünitesi sedasyonu

Deksmedetomidin, yoğun bakım ortamlarında en hafif ve orta sedasyon için kullanılır. Uzun süreli derin sedasyon için tavsiye edilmez. Deksmedetomidinin benzersiz bir özelliği, hipnotik olarak rolüne ek olarak analjezik özelliklere sahip olmasıdır, ancak opioid koruyucudur ve bu nedenle önemli solunum depresyonu (propofolun aksine) ile ilişkili değildir.

İşlemsel sedasyon

Deksmedetomidin ayrıca kolonoskopi sırasında olduğu gibi işlemsel sedasyon için sedoanaljezik olarak da kullanılabilir. Benzinazepinler, opioidler ve propofol gibi diğer sedatiflerle birlikte sedasyonu arttırmak ve diğer sedatiflerin gereksinimini azaltarak hemodinamik stabiliteyi sürdürmeye yardımcı olmak için kullanılabilir. Deksmedetomidin de çocuklarda prosedür sedasyonu için kullanılır.

Diğer

Deksmedetomidin, akut amfetamin ve kokain zehirlenmesi ve aşırı dozun negatif kardiyovasküler etkilerinin tedavisi için faydalı olabilir.Deksmedetomidin HCL Tozunun Yan Etkileri

Deksmedetomidin kullanımı için kesin bir kontrendikasyon yoktur. Deksmedetomidin, düşük konsantrasyonlarda düşük kan basıncı ve yüksek konsantrasyonlarda yüksek kan basıncı ile kan basıncı üzerinde iki fazlı etkiye sahiptir. Hızlı IV uygulaması veya bolus, periferik α2-reseptör stimülasyonundan dolayı yavaş kalp hızı (bradikardi) ve düşük kan basıncı (hipotansiyon) ile ilişkilendirilmiştir.


Nakliye ve depolama

Dexmedetomidine Hydrochloride


Şirket imajı

Dexmedetomidine Hydrochloride Supplier

Dexmedetomidine Hydrochloride Manufacturer

Sorgulama