Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

linezolit

linezolit
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Linezolid Tozunun Temel Bilgileri

Ürün Adı: Linezolid

Diğer Adı: Zyvox, Zyvoxid

Test Yöntemi: HPLC

Saflık: ≥99%

Formül: C16H20FN3O4

Molar kütle: 337.346 g / mol

CAS No .: 165800-03-3

Yapısal formül:

Linezolid.png

Linezolid Tozunun Tanıtımı

Linezolid, diğer antibiyotiklere dirençli olan Gram pozitif bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Linezolid, streptokoklar, vankomisine dirençli enterokoklar (VRE) ve metisiline dirençli Staphylococcus aureus (MRSA) dahil olmak üzere hastalığa neden olan çoğu Gram pozitif bakterilere karşı aktiftir. Başlıca kullanımları ilaca dirençli tüberküloz da dahil olmak üzere başka çeşitli enfeksiyonlarda da kullanılabilmesine rağmen cilt ve zatürree enfeksiyonlarıdır. Damar içine enjeksiyonla veya ağız yoluyla kullanılır. Linezolid, oksazolidinon ilaç sınıfının bir üyesidir.


Linezolid Tozu Kullanımı

Linezolidin ana kullanımı, diğer antibiyotiklere dirençli olan Gram pozitif bakterilerin neden olduğu ciddi enfeksiyonların tedavisidir; penisilin ve sefalosporin gibi daha dar bir aktivite spektrumuna sahip ilaçlara duyarlı bakterilere karşı kullanılmamalıdır. Hem popüler basında hem de bilimsel literatürde linezolid, “rezerve antibiyotik” olarak adlandırılmıştır - potansiyel olarak etkilenmeyen enfeksiyonlara karşı son çare olarak etkili kalabilmesi için az miktarda kullanılmalıdır.


Linezolid Tozunun Yan Etkileri

Klinik denemeler çok çeşitli koşullar altında yapıldığından, bir ilacın klinik deneylerinde gözlenen olumsuz reaksiyon oranları doğrudan başka bir ilacın klinik deneylerindeki oranlarla karşılaştırılamaz ve pratikte gözlemlenen oranları yansıtmayabilir.

ZYVOX formülasyonlarının güvenliği, 28 güne kadar tedavi edilen yedi Faz 3 karşılaştırıcı kontrollü klinik çalışmaya katılan 2046 yetişkin hastada değerlendirildi.

Komplike olmayan cilt ve cilt yapısı enfeksiyonları (uSSSI'ler) ile tedavi edilen hastaların ZYVOX ile% 25.4'ü ve karşılaştırıcı ile tedavi edilen hastaların% 19.6'sı en az bir ilaçla ilişkili advers olay yaşadı. Diğer tüm endikasyonlar için, ZYVOX ile tedavi edilenlerin% 20.4'ü ve karşılaştırmalı olarak tedavi edilen hastaların% 14.3'ü en az bir ilaçla ilişkili advers olay yaşamıştır.


Nakliye ve depolama


Linezolid Tozu


Şirket imajı


Linezolid Tozu Tedarikçisi

Linezolid Toz Üreticisi

Sorgulama