Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Sevelamer Hidroklorür

Sevelamer Hidroklorür
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Sevelamer Hidroklorürün Temel Bilgi Verilmesi

Ürün adı: Sevelamer Hidroklorür

Diğer Adı: Renagel, Sevelamer Hcl

CAS NO .: 152751-57-0

Standart: USP standardı

MF: (C3H7N) m (C3H5ClO) n (HC1) x

Görünüş: Beyaz kristal toz

Tedarikçi: FZBIOTECH

Yapısal formül:

Sevelamer HCL.png


Sevelamer Hidroklorür tanıtımı

Sevelamer hidroklorür, aminlerin yüzde kırkının protonlandığı epiklorohidrin ile çapraz bağlanmış poli (alillamin hidroklorür) 'dir. Kimyasal olarak poli (alillamin-ko-N, N'-dialil-1,3-diamino2-hidroksipropan) hidroklorür olarak bilinir. Sevelamer hidroklorür hidrofiliktir, fakat suda çözünmez.


Sevelamer Hidroklorürün Kullanımı

Sevelamer, şiddetli böbrek hastalığı nedeniyle diyalizde bulunan hastalarda yüksek kan fosfor (fosfat) seviyelerini düşürmek için kullanılır. Diyaliz, bazı fosfatları kanınızdan uzaklaştırır, ancak fosfat seviyelerinizi dengede tutacak kadarını çıkarmak zordur. Kan fosfat seviyelerinin düşürülmesi, kemiklerinizin güçlü kalmasına, vücudunuzda güvensiz mineral birikiminin önlenmesine yardımcı olabilir ve muhtemelen yüksek fosfat seviyelerinden kaynaklanabilecek kalp hastalığı ve felç riskini azaltır. Sevelamer, vücudunuzdan çıkabilmesi için diyetten fosfat tutmaya çalışır.


Sevelamer Hidroklorürün Yan Etkileri

Baş ağrısı, ishal, mide rahatsızlığı, mide bulantısı, kusma, öksürük, gaz veya kabızlık oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya daha da kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın, çünkü size sağladığı faydaların yan etki riskinden daha büyük olduğunu düşünmüştür. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.


Nakliye ve depolama


Sevelamer Hidroklorür


Şirket imajı


Sevelamer Hidroklorür Tedarikçisi

Sevelamer Hidroklorür Üreticisi

Sorgulama