Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Superoksit Dismutaz

Superoksit Dismutaz
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Temel Superoksit Dismutaz Bilgisi
Ürün Adı: Superoksit Dismutaz
Diğer adı: sod
Görünüş: Beyaz veya açık mavi kristal toz
Enzim aktivitesi: 1000U / mg-8000U / mg
EC numarası: 1.15.1.1
Protein içeriği:% 85
Cas No .: 9054-89-1
EINECS: 232-943-0
Tedarikçi: FZBIOTECH

Superoksit Dismutazın Kısa Tanıtımı
Superoksit Dismutaz (SOD, EC 1.15.1.1), süperoksit (O2) kökünün sıradan moleküler oksijene (O2) veya hidrojen peroksite (H202) ayrışmasını (veya bölümlenmesini) dönüşümlü olarak katalize eden bir enzimdir. Süperoksit, oksijen metabolizmasının bir yan ürünü olarak üretilir ve düzenlenmezse, birçok hücre hasarına neden olur. Hidrojen peroksit ayrıca zararlıdır ve katalaz gibi diğer enzimler tarafından parçalanır. Bu nedenle, SOD, oksijene maruz kalan hemen hemen tüm canlı hücrelerde önemli bir antioksidan savunmadır. Bunun bir istisnası, reaktif (O2) 'nin zarar görmesini önlemek için farklı bir mekanizma kullanan Lactobacillus plantarum ve ilgili laktobasillerdir.

Superoksit Dismutaz Uygulaması
Aktivite
Superoksit dismutaz (SOD) güçlü antienflamatuar aktiviteye sahiptir. Örneğin, SOD, kolitte kronik enflamasyonun oldukça etkili bir deneysel tedavisidir. SOD ile muamele, reaktif oksijen türlerinin oluşumunu ve oksidatif stresi azaltır ve böylece endotel aktivasyonunu inhibe eder ve yapışma molekülü ekspresyonunu ve lökosit-endotel etkileşimlerini düzenleyen faktörlerin modülasyonunu gösterir. Bu nedenle, bu gibi antioksidanlar, enflamatuar barsak hastalığının tedavisi için önemli yeni tedaviler olabilir.
Kozmetik kullanımlar
Superoksit dismutaz (SOD), cildin serbest radikal hasarını azaltabilir - örneğin, meme kanseri için radyasyonu takiben fibrozu azaltmak için. Bu tür çalışmalar geçici değildir, ancak araştırmada randomizasyon, çift-körleme veya plasebo eksikliği de dahil olmak üzere yeterli kontrol bulunmadığı için kabul edilmelidir. Superoksit dismutazın, belki de miyofibroblastların geri fibroblastlara geri döndürülmesiyle fibrozu tersine çevirdiği bilinmektedir.
Ticari kaynaklar
Superoksit dismutaz (SOD) ticari olarak sığır karaciğeri, yaban turpu, kavun ve bazı bakterilerin fermente edilmesiyle elde edilir, bununla birlikte birçok canlı formunda çeşitli konsantrasyonlarda bulunur. Terapötik amaç için, SOD genellikle lokal olarak enjekte edilir. Korunmasız SOD veya SOD yönünden zengin gıdaların yutulmasının herhangi bir fizyolojik etkisi olabileceğine dair hiçbir kanıt yoktur: Alınan tüm SOD'lar absorbe edilmeden önce amino asitlere parçalandığından. Bununla birlikte, buğday proteinlerine bağlı SOD alımı, en azından teoride, terapötik aktivitesini geliştirebilir.


Paket teslimatı

Superoxide Dismutase


Şirket imajı

Superoxide Dismutase Supplier

Superoxide Dismutase Manufacturer

Sorgulama