Banner
Ana sayfa > Bilgi > İçerik

5-Aminolevulinik Asit Hidroklorür (5-ALA HCL) Tarımsal Uygulamaları

Nov 06, 2018

5-aminolevulinik Asit Hidroklorür ayrıca bilinen 5-ala Hcl, 5-ala organizmaların endojen maddesidir ve hayvan terkibi ve bitki klorofil biyosentezinin öncü maddesidir. Şu anda, 5-ala stabilitesi, genellikle hidroklorik asit tuzu formunda yüksek değildir. Yüksek çevresel uyumluluk ve seçicilik özelliklerine sahip yeni bir ışıkla aktifleşen pestisit türü olarak, tarım alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bitki büyüme düzenleyicisi:
Son çalışmalar, 5-ala hcl'nin aşağıdaki etkilere sahip olduğunu göstermiştir:
Klorofilin sentezini düzenlemek, klorofil ve stability stabilitesini artırmak, fotosentetik etkinliği arttırmak, fotosentezi teşvik etmek, bitki doku farklılaşmasını teşvik etmek, karanlıkta solunumu engellemek, stoma ve diğer temel fizyolojik aktiviteleri arttırmak. Bu nedenle sadece biyolojik bir metabolik ara ürün değildir, aynı zamanda bitki büyüme ve gelişiminin düzenlenmesi sürecine de katılır, bitki hormonlarının benzer fizyolojik aktivitesine sahiptir, Tarımsal üretimde bitki büyüme düzenleyicisi olarak kullanılabilir.

Çevre dostu böcek öldürücüler:
5-ala hcl kullanılarak üretilen herbisitler, dikotiledon yabani otları öldürebilir ve monokotlara ait olan ve seçici yabani ot kontrolü etkilerine sahip tahıllar, buğday ve arpa gibi mahsullere zararsızdır. İşe yaramasının iki yolu var. GLUTR'nin gen ekspresyonunu inhibe eder ve 5-ala hcl'nin sentezlenmesini önler, böylece bitki sonunda 5-ala eksikliğinden ölür. Memelilerdeki 5-ala sentezi C5 yolundan geçmez, bu nedenle bu tür herbisitlerin kullanımı insan vücudunu olumsuz şekilde etkilemez.
5-ala sentezinin düzenleme mekanizmasını rahatlatabilir, asifluferfer metil gibi 5-ala sentezini teşvik edebilir, bitkilerde hem sentezini inhibe edebilir, böylece 5-ala ve porfirin bileşiği birikimi, peroksit reaksiyonunun ışığı ile indüklenir. Fakat 5-ala HCl'nin piyasa fiyatı daha yüksek olduğundan ve herbisit için yüksek kalite konsantrasyonuna ihtiyaç duyduğundan, çok pahalıdır ve doğrudan uygulanması zordur.

Böcek ilacı:
Musca domestica, hamamböceği ve biyokimyasal metabolik dengesizlik gibi çeşitli böcek zararlılarına neden olabilir, böylelikle böcek spazmı ve hatta ölümün yanı sıra Jinyuan Bölgesi'ndeki porfirin pestisit etkisinin ana maddesi olarak 5-ala'nın incelenmesi Çin pirinç çekirdeği olan Taiyuan, erkek böceklerin tedavi grubunda 7d, hepsi öldü ve kontrol grubundaki erkeklerin yaklaşık yarısı öldü, Düşük konsantrasyonlarda kadın ölüm sayısında önemli bir fark yoktu.
İlke: 5-ala aktivasyonu reaktif oksijen üretebilir. Bitki fotosentezi işlemi veya radyasyon böcek ilacı ve böcek giderme içine güneş ışığı yapmak için zararlıları tetikleyen kimyasal sentezi yoluyla. Bu çalışma biyolojik olarak parçalanabilirliği olan zararsız bir doğal madde olduğunu ve böcek direncine neden olmadığını göstermektedir.

5 ala ala hcl tozu nereden alınır?
5-ala hcl hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz. Xi'an Fengzu Biyolojik Techology Co, Ltd, 5-ala hcl bir Çin profesyonel tedarikçisi olarak, uygun fiyat ile çeşitli 5-ala hcl tozu sağlamaya adamıştır. Rekabetçi bir fiyat ve mesleki bilgi için sales@fengzusw.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Uzun süre işbirliği için, ücretsiz örnekler vardır. Sorgunuz için sabırsızlanıyoruz.

Back