Banner
Ana sayfa > Bilgi > İçerik

Γ-amino butirik asit (GABA) uygulaması

Nov 20, 2018

amino-amino butirik asit (GABA), merkezi sinir sisteminde önemli bir inhibe edici nörotransmiterdir. Doğal olarak oluşan, protein oluşturucu olmayan bir amino asittir. Son derece önemli fizyolojik fonksiyonlara sahiptir. Örneğin, beyin aktivasyonunu ve beyin gelişimini teşvik edebilir, anti-epilepsiyi geliştirebilir, uyku kalitesini artırabilir, cilt güzelliği ve yumuşatıcı, beyin yaşlanmasını geciktirebilir, kan basıncını düşüren, insan inhibitör nörotransmitterini destekleyebilir iyileştirme ve koruma. Yağ karaciğerini ve obeziteyi inhibe eder, karaciğer fonksiyonunu aktive eder. Takviye iz gama aminobütirik asit miktarları Günlük kalp ve beyin kan basıncı tahliyesine faydalıdır, insan vücudundaki amino asit metabolizması dengesini destekleyebilir ve bağışıklık fonksiyonunu düzenleyebilir.

amino-aminobutirik asit, sedasyon, hipnoz, anti-konvülzan ve kan basıncını düşürücü fizyolojik etkileri ile güçlü bir nöro inhibitör amino asittir. Hayvan aktivitesini inhibe edebilen ve enerji tüketimini azaltabilen inhibe edici bir nörotransmiterdir. Aminobütirik asit, hayvan hücrelerinde GABA reseptörüne etki eder. GABA reseptörü bir klorür kanalıdır. GABA'nın inhibe edici veya uyarıcı davranışı, hücre zarının içindeki ve dışındaki klorür iyonlarının konsantrasyonuna bağlıdır. GABA reseptörü aktive edildiğinde, klorür iyon kanalının açık olmasına neden olacak ve daha sonra hücre zarının klorür iyonlarına geçirgenliğini artırarak, klorür iyonlarının sinir hücrelerine akmasına neden olarak hücre zarının hiperpolarizasyonuna yol açarak hücre zarının hiperpolarizasyonuna yol açacaktır. sinir hücresi nöronlarının aktivasyonu, bu nedenle hayvan hareketini azaltır.

Enerji harcamalarını azaltmak için hayvanların bilinçsiz hareketlerini azaltarak büyümeyi teşvik edici amaçlar elde eden. Γ-aminobutirik asit, mide suyunun ve büyüme hormonunun salgılanmasını teşvik ederek büyüme oranını ve yem alımını artırabilir; ayrıca hayvanların beslenme merkezini uyarabilir, böylece yem alımını artırabilir.

Back