Banner
Ana sayfa > Bilgi > İçerik

FZBIOTECH'ten Ektoin Tozunun İşlevi

Oct 29, 2018

Ectoin , biyo-fermantasyon teknolojisi ile aşırı mikroorganizmalardan ekstrakte edilmiş küçük moleküllü bir amino asit türevidir. Olağanüstü çoklu hücre koruma etkileri olan aktif bir maddedir. Eylem mekanizması basittir ancak etkisi çok güçlüdür. Cilt hücrelerini serbest radikaller, UV, partiküller / kirlilik, yüksek sıcaklıklar, soğuk algınlığı vb. Gibi tüm hasar faktörlerinden korur, cildi uzun süre sağlıklı, nemlendirici ve antienflamatuar tutar.

Ectoin İşlevi:

1.Moisturizing
Ectoin, yüksek halofilik bakterilerin yüksek tuzlu ortamlarda ölmek zorunda kalmamasını sağlamaktan sorumludur. Ozmotik basıncın dengesini koruyan önemli bir maddedir, kendine has moleküler yapısı, su moleküllerini temelde karmaşık hale getirme kabiliyetine sahip kılar. Temel olarak bir ektoin molekülü, hücrelerde serbest su yapılandıracak dört ila beş su molekülünü karmaşıklaştırabilir. , ectoin cildin nemlendirme özelliğini sürekli olarak geliştirebilir ve cildin nemlendirme kapasitesi durduktan hemen sonra azalmayacaktır. Cildin nemlendirme kapasitesi bir hafta sonra hala kontrol grubundan daha yüksektir. Bu yüzden oldukça iyi bir nemlendiricidir.

2. Tamir
Raporlara göre, ectoin cilt hücrelerinin bağışıklık koruma fonksiyonunu etkin bir şekilde iyileştirebilir, hücre onarım yeteneğini artırabilir ve cildi mikroorganizmaların ve alerjenlerin etkili şekilde işgaline karşı koruyabilir. Deneyler, ektoinin cilt hasarına karşı koruyabileceğini ve bunun neden olduğu DNA hasarını onarabileceğini göstermektedir. ultraviyole ışınları.Ektoin, bir hücre onarım katkısı olarak çok daha fazla dikkat çekmiştir ve kozmetiklere yaşlanma karşıtı etki nedeniyle cilt üzerindeki çeşitli baskıları azaltabilir: UV hasarı, kuru ortamın neden olduğu cilt yaşlanması, yüzey aktif maddelerin neden olduğu cilt bozulmaları , vb..

Ectoin tozu nereden alınır?
Ectoin hakkında derin bir anlayışa sahip olabilirsiniz. Xi'an Fengzu Biolojik Techology Co., Ltd., Ectoin'in bir Çin profesyonel tedarikçisi olarak, uygun fiyat ile çeşitli Ectoin tozu sağlamaya adamıştır. Rekabetçi bir fiyat ve profesyonel bilgi için sales@fengzusw.com adresine doğrudan e-posta gönderebilirsiniz. Uzun süre işbirliği için, ücretsiz örnekler vardır. Sorgunuz için sabırsızlanıyoruz.

Back