Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Artikaine Hidroklorür

Artikaine Hidroklorür
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Articaine Hidroklorürün Temel Bilgileri
Diğer Adı: Articaine HCl
Moleküler Formül: C13H21CIN203S
Moleküler ağırlık: 320.835
Eş anlamlılar: Articaine HCl
Görünüm: Beyaz kristal toz
Kaynama Noktası: 760 mmHg'de 440.6ºC
Yoğunluk: 1.178 g / cm3
Saflık:% 99
CAS: 23964-57-0
Yapısal formül:
Articaine HCl.png
Klinik kullanım
Articaine ağrı kontrolünde kullanılır. Diğer lokal anestezik ilaçlar gibi, articaine de (dental) işlemler sırasında geçici ve tamamen geri dönüşümlü bir anestezi durumuna (duyu kaybına) neden olur.
Diş hekimliğinde artikain esasen infiltrasyon enjeksiyonları için kullanılır. Artikain, kanıtlanmamış olmasına rağmen, blok tekniği olarak kullanıldığında daha yüksek sinir hasarı riski ile ilişkilendirilmiştir. Bununla birlikte, artikain için yoğun kortikal kemiğe nüfuz etme kabiliyeti - alt çenede (mandibulada) olduğu gibi - diğer yerel anesteziklerin çoğundan daha fazla.
Hipokalemik duyusal aşırı uyarımı olan kişilerde lidokain çok etkili değildir, ancak artikain iyi çalışır.
Lidokain ve artikaini karşılaştıran çalışmalar, artikainin, posterior ilk molar bölgenin anestezi almalarında lidokain'den daha etkili olduğunu buldu. Articaine infiltrasyon enjeksiyonları için kullanıldığında başarılı anestezi oluşturmada lidokainden 3.81 kat daha fazla bulunmuştur. Bununla birlikte, alt alveoler sinir blokları için artikainin lidokain yerine kullanımını destekleyen herhangi bir kanıt yoktur. Ayrıca, artikainin, lidokain ile başarılı bir alt diş sinir bloğuna rağmen, devam eden ağrı sonrası tamamlayıcı sızma kullanımında lidokainden daha üstün olduğu gösterilmiştir.

Nakliye ve depolama

Articaine Hydrochloride


Şirket imajı

Articaine Hydrochloride Supplier

Articaine Hydrochloride ManufacturerSorgulama