Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

dienogest

dienogest
Dienogest'in COA'si
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Dienogest Tozunun Temel Bilgileri

Ürün Adı: Dienogest

Diğer Adı: Dienogestrel

Eş anlamlılar: M-18575, MJR-35, SH-660, STS-557, ZK-37659; 17α-Siyanometil-17β-hidroksi-estra-4,9 (10) -dien-3-on; 17-Hidroksi-3-okso-19-nor-17α-pregna-4,9-dien-21-nitril

Özellikleri: 99%

Görünüm: beyaz toz

CAS: 65928-58-7

Molar kütle: 311.42 g / mol

MF: C20H25N02

MW: 311,422

Erime Noktası: 210-215 ℃

Kaynama noktası: 549 ° C (1.020 ° F)

Yapısal formül:

Dienogest.png


Dienogest Tozunun Tanıtımı

Dienogest, 19-nortestosteron grubunun bir progestin veya sentetik bir progestojendir. Oral kontraseptif olarak kullanılmak üzere estradiol valerat (Natazia, Qlaira) veya etinilestradiol (Valette olarak) ve Avrupa, Avustralya ve Japonya'da endometriozis tedavisi için kendi başına (Visanne, Dinagest olarak) birlikte kullanılabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir kontraseptif olarak östrojen ile kombinasyon halinde mevcut olmasına rağmen, dienogest bu ülkede kendi başına mevcut değildir. Progestojenik etkilerine ek olarak, dienogest antiandrojenik aktiviteye sahiptir ve bunun sonucunda akne gibi androjenik semptomları iyileştirebilir. Testosteron ile yapısal olarak ilişkili, etilenilemeyen bir progestindir.


Dienogest Tozunun Kullanımı

Dienogest, öncelikle, etinilestradiol ile kombinasyon halinde kontraseptif olarak kullanılır. 2 mg dienogest ve 30 μg etinilestradiol içeren bir tablet olarak verilir. Dienogest ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde Natazia ve bazı Avrupa ülkelerinde ve Rusya'da Qlaira olarak satılan, estradiol valerat ile birleştirilmiş bir dörtlü oral doğum kontrol hapında da mevcuttur. Bu formülasyon aynı zamanda ağır adet kanamasının tedavisi için de onaylanmıştır.


Dienogest'in yan etkileri

Dienogest ile ilişkili advers etkiler, bir progestojenden beklenenlerle aynıdır. Bunlar kilo alımı, artmış kan basıncı, meme hassasiyeti ve bulantıdır. Androjenik yan etki üretmez ve metabolik ve lipid hemostatik parametreler üzerinde çok az etkisi vardır.


Nakliye ve depolama

Dienogest Powder


Şirket imajı

Dienogest Powder Supplier

Dienogest Powder Manufacturer

Sorgulama