Banner
Ana sayfa > Ürünler >> API

Bupivakain

Bupivakain
Şimdi konuş

Ürün ayrıntıları

Temel Bupivakain Bilgileri
Diğer adı: bupivakain hidroklorür
Moleküler Formül: C18H28N2O
Moleküler ağırlık: 288.428
Görünüm: Beyaz kristal toz
Kelimeler: 1-bütil-N- (2,6-dimetilfenil) piperidin-2-karboksamid
Kaynama Noktası: 760 mmHg'de 436ºC
Yoğunluk: 1.014g / cm3
Saflık:% 99
CAS: 2180-92-9
Yapısal formül:
lidokain prilocaine.png
Bupivakain tanıtımı
Bölgeye, bölgeyi besleyen bir sinir çevresine veya omurganın epidural boşluğuna enjekte edilerek kullanılır. Daha uzun süre dayanması için az miktarda epinefrin ile karıştırılabilir. Tipik olarak 15 dakika içinde çalışmaya başlar ve 2 ila 8 saat sürer.
Olası yan etkiler uykululuk, kas seğirmesi, kulaklarda çınlama, görme değişiklikleri, düşük kan basıncı ve düzensiz kalp atışıdır. Bir eklemin içine enjekte edilmesinin kıkırdakta sorunlara neden olabileceği endişeleri vardır. Konsantre bupivakain, epidural donma için önerilmez. Epidural donma, emek uzunluğunu da artırabilir. Amid grubunun lokal anestezisidir.

Bupivakain'in yan etkileri
Diğer lokal anesteziklerle karşılaştırıldığında, bupivakain belirgin şekilde kardiyotoksiktir. Bununla birlikte, ters ilaç reaksiyonları (ADR'ler) doğru uygulandığında nadir görülür. Çoğu ADR, enjeksiyon bölgesinden hızlandırılmış absorpsiyon, kasıtsız intravasküler enjeksiyon veya yavaş metabolik bozulmadan kaynaklanır. Ancak, alerjik reaksiyonlar nadiren meydana gelebilir.
Klinik olarak önemli advers olaylar, bupivakain sistemik absorpsiyonundan kaynaklanır ve esas olarak merkezi sinir sistemini (CNS) ve kardiyovasküler sistemi içerir. CNS etkileri tipik olarak düşük kan plazma konsantrasyonlarında meydana gelir. İlk olarak, kortikal inhibe edici yollar selektif olarak inhibe edilir ve bu, nöronal uyarma semptomlarına neden olur. Daha yüksek plazma konsantrasyonlarında, hem inhibe edici hem de uyarıcı yollar, inhibe edilmekte ve CNS depresyonuna ve potansiyel olarak komaya neden olmaktadır. Daha yüksek plazma konsantrasyonları da kardiyovasküler etkilere yol açsa da, düşük konsantrasyonlarda kardiyovasküler kollaps da ortaya çıkabilir. Olumsuz CNS etkileri, yaklaşmakta olan kardiyotoksisiteyi gösterebilir ve dikkatle izlenmelidir.

Nakliye ve depolama

Bupivacaine


Şirket imajı

Bupivacaine Supplier

Bupivacaine Manufacturer


Sorgulama